Українська електронна енциклопедія освіти

Ukrainian Electronic Encyclopedia of Education

Новини

2025-07-03
Семінар для редакторів: Червень 2025
Переглянути
2025-07-03
Семінар редакторів: Червень 2025
Переглянути
2025-07-01
Завершення курсу "Українська електронна енциклопедія освіти: технології наповнення цифровим контентом"
Переглянути
А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Файл:ffaaqq.jpg

Питання і відповіді

  1. Які завдання вирішує «Українська електронна енциклопедія освіти»? – зберегти, узагальнити, систематизувати й поширити наукові знання про педагогіку і психологію;
    – досягти якісно нового рівня, релевантності, повноти й оперативності задоволення інформаційних потреб науковців і освітян з метою підвищення якості педагогічних і психологічних досліджень та освітнього процесу в цілому;
    – оперативно і найбільш повно інформувати вітчизняну і світову наукову громадськість про результати наукових досліджень і розробок, що здійснені і здійснюються в установах НАПН України та закладах освіти України, та результати їх впровадження в освітню практику;
    – найбільш ефективно використати можливості сучасних цифрових технологій для популяризації вітчизняної педагогічної і психологічної науки та її інтеграції у європейський простір.
  2. Хто реалізує та підтримує проєкт? Відповідальним виконавцем проєкту є Інститут цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України (ІЦО НАПН України) (https://iitlt.gov.ua).
  3. Яку інформацію вміщує платформа та з яких джерел вона надходить? Робота над енциклопедією розпочалась у 2021 році, її розроблення відбувається поетапно.
    Змістове наповнення інформаційної аналітично-пошукової системи складають статті науково-освітнього спрямування, що розкривають поняттєво-термінологічний апарат педагогіки, психології та наук про освіту.
    Авторський колектив УЕЕО складають фахівці Національної академії педагогічних наук України. До написання статей, редагування і наповнення новим контентом залучатимуться провідні фахівці в галузі педагогіки та психології, члени спільних науково дослідних лабораторій Інституту цифровізації освіти, наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої педагогічної освіти України.
  4. Яке програмне забезпечення використовується? «Українська електронна енциклопедія освіти» реалізована як вікіресурс на базі надійної безкоштовної багатомовної програмної платформи MediaWiki, що поширюється у відкритому доступі за ліцензією GNU.
    Завдяки підтримці цього програмного продукту широкою спільнотою користувачів, існує можливість розширення і налаштування енциклопедичного проєкту шляхом підключення значної кількості плагінів, що відповідатимуть окресленим вимогам до функціонала. Зокрема, використання плагіну Semantic MediaWiki дозволить організувати поняттєво-термінологічний апарат енциклопедії як розподілену базу знань.
  5. Хто має доступ до редагування контенту? На початковому етапі функціонування енциклопедії, наповнення електронними статтями здійснюється за принципом централізованого введення документів. Лише певний користувач або група користувачів з установи, що підтримує УЕЕО, мають право вносити документи. Статті додаються методом ручного введення відповідальним редактором та відображаються відразу після збереження. Оскільки матеріали статей мають бути експертно вивіреними, на початковому етапі формування енциклопедії публічне депонування і редагування енциклопедичних статей не передбачається.
    Після того, як буде досягнуто 100% опублікування онлайн наявних підготовлених матеріалів, планується перехід до розподіленого внесення нового контенту відповідальними за тематичні розділи особами (редактори розділів).
  6. Як працювати із сайтом? Сервіс є абсолютно безкоштовним та загальнодоступним. Відвідувачі можуть вільно переглядати та здійснювати пошук довідкової інформації відповідно до індивідуально обраних фільтрів без проходження процедури реєстрації. Реєстрування і вхід до системи надає можливість читачеві зберігати підбірки термінів у власну колекцію. Якщо Ви бажаєте відредагувати чи запропонувати новий термін необхідно скористатись формою зворотного зв'язку.
  7. Чи індексуються статті в наукометричних базах даних? Планується, що в найближчій перспективі статті «Української електронної енциклопедії освіти» будуть індексуватись наукометричною базою даних Google Scholar (Google Академія).
Обговоріть цю сторінку