Інститут соціальної та політичної психології НАПН України
Інститут соціальної та політичної психології (ІСПП НАПНУ) - (іноз. Institute of Social and Political Psychology of the National Academy of the NAES of Ukraine (ISPP NAES of Ukraine)) - Інститут створено з метою розвитку в Україні соціально-психологічної та політико-психологічної науки для забезпечення потреб суспільства і освіти
Інститут соціальної та політичної психології | |
---|---|
![]() | |
Офіційна назва | Інститут соціальної та політичної психології (ІСПП НАПНУ) |
Name | Institute of Social and Political Psychology of the National Academy of the NAES of Ukraine (ISPP NAES of Ukraine) |
Емблема | ![]() |
Рік заснування | 1996 |
Рік закриття | |
Країна | Україна |
Місто | Київ |
Тип закладу | наукова установа |
Форма власності | державна |
Підпорядкування | Національна академія педагогічних наук України |
Напрями діяльності | здійснення фундаментальних і прикладних досліджень, дослідно-експериментальної діяльності у галузі соціальної і політичної психології |
Очільники | Слюсаревський Микола Миколайович |
Адреса | 04070 Київ, вул. Андріївська, 15 |
Вебсайт | https://ispp.org.ua |
- Історична довідка
Заснування. Підпорядкування
Інститут соціальної та політичної психології НАПН України (далі - Інстиутут) створений 14 жовтня 1996 року за рішенням Президії АПН України (протокол № 1–7/11–90).
Правонаступництво
Інститут створений шляхом реорганізації Науково-практичного центру політичної психології (дата організації Центру – 26 січня 1994 р.).
Очільники
Директор Інституту - Слюсаревський Микола Миколайович (2 січня 1949) – кандидат психологічних наук, член-кореспондент НАПН України (з 1999), заслужений працівник освіти України (1999), кавалер двох орденів «За заслуги» (2008 і 2013), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2019).
Основні відомості

Структура та кадровий склад
Основними науковими підрозділами Інституту є:
відділ методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень,
відділ соціальної психології особистості,
відділ психології мас та спільнот,
відділ психології малих груп та міжгрупових відносин,
відділ психології політичної поведінки молоді,
відділ психології спілкування,
відділ психології масової комунікації та медіаосвіти,
відділ психології політико-правових відносин,
науково-організаційний відділ.
Освітня діяльність
Науковцями Інституту розроблені і читаються навчальні курси в провідних вищих навчальних закладах України.
Науково-дослідна діяльність
Науковці Інституту активно працюють у сфері психологічної практики. Головними напрямами роботи у цій сфері є:
- психологічне консультування;
- психологічна підтримка осіб, що перебувають у кризовому стані, та їхніх близьких;
- психотерапевтичний супровід;
- арт-терапія;
- соціально-психологічні тренінги, ділові ігри, “мозкові штурми”;
- тестування рекламно-інформаційних матеріалів, підготовка експертних висновків.
Підготовка наукових кадрів
Інститут здійснює через аспірантуру й докторантуру підготовку фахівців вищої кваліфікації за спеціальністю 053 Психологія (спеціалізації: 19.00.01 – загальна психологія. історія психології; 19.00.05 – соціальна психологія, психологія соціальної роботи; 19.00.11 – політична психологія) для наукових установ, вищих і середніх навчальних закладів, а також для органів державного управління, органів правопорядку, для системи соціального захисту, засобів масової інформації.
З 2016 року в Інституті функціонує Рада молодих вчених
Наука для всіх
Ми любимо, коли наукові факти стають доступними більшій кількості людей для покращення якості життя. Тому і започаткували цикл відкритих лекцій “Наука для всіх”.
Стежте за нашими анонсами. І до зустрічі на лекціях!
Заходи організовані за ініціативи Лабораторії соціальної психології особистості, Ради молодих вчених та Навчально-практичного центру психологічних інновацій Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.
Міжнародна співпраця
- Міжнародне співробітництво спрямоване на розширення аналізу світового досвіду і поширення найкращих практик. Співробітниками інституту опрацьовано понад 1 тис. англомовних публікацій та наукових джерел іншими іноземними мовами за тематикою досліджень. Вивчення і розповсюдження іноземного досвіду відбувається в рамках викладацької активності науковців за кордоном, їхньої участі в міжнародних дослідницьких проектах, членства 20 співробітників у 13 міжнародних та іноземних асоціаціях, представлення України в європейських ініціативах, іноземних стажуваннях і відрядженнях, участі у світових конгресах і міжнародних конференціях, організації міжнародних заходів.
- Міжнародні партнери: Rawshaping Technology RBSO; Heriot Watt University (HWU – PIC 999853400); Institut Nationale de la Santé et de la Recherche Médicale (INSERM - PIC 990741802); Technical University of Cluj-Napoca (UTCLUJ – PIC 999897244); Università Politecnica delle Marche (UNIVPM – PIC 999866689); Institute Politécnico de Viana do Castello (IPVC – PIC 998454563); Justinmind (JIM – PIC 971002496); RE:Lab Interaction Engineering (RE:Lab – PIC 999625062); iBreve (iB – PIC 910487979); Holonic Systems (HS – PIC 903539384); Institute of Psychology Polish Academy of Sciences (IPPAS- PIC 951153095) та інші.
Проведення науково-практичних масових заходів
Інститут є організатором таких щорічних конференцій:
- Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Простір арттерапії : місце особистості в часи суспільних трансформацій»
- Міжнародна науково-практична конференцію «Військова психологія у вимірах війни і миру: проблеми, досвід, перспективи»
- Всеукраїнська інтернет-конференція «Розвиток медіапсихології та медіаосвіти в Україні» включно з Глобальним тижнем медіаграмотності"
- щорічна наукова конференція «Соціальна і політична психологія сьогодні: здобутки, проблеми, нові рубежі»
- Всеукраїнська науково-практична конференція «Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні»
- Наукова конференція «Надзвичайна подія: соціальні, психологічні, суспільні виміри»
На базі установи проводяться такі науково-методичні семінари:
- «Кіберсоціалізація в умовах підвищеної невизначеності»
- «Медіаосвіта як чинник соціалізації особистості в умовах системних змін»
- «Виміри особистісних трансформацій»
Видавнича діяльність
ІСПП НАПН України є засновником таких наукових видань, як:
- "Проблеми політичної психології" – рецензований збірник наукових праць з питань політичної психології та суміжних наук;
- "Наукові студії із соціальної та політичної психології"
Бібліотечний фонд
На базі Інституту функціонує Електронна бібліотека НАПН України (http://lіb.ііtta.gov.ua), що створена на відкритій платформі EPrints і станом на червень 2024 року містить понад 35 тис. ресурсів (майже 16 тис. завантажень).
Матеріально-технічна база
Локальна мережа установи забезпечує доступ до мережі Інтернет. Інституту належать два домени, на яких розміщені сайти інформаційних науково-освітніх ресурсів, включаючи технологічні.
Послуги та заходи
- Упровадження результатів наукових досліджень реалізувалося під час підготовки науковцями установи зауважень і пропозицій до проєктів законів України, державних та галузевих нормативних документів. За звітний період підготовлено близько 40 інформаційних довідок з пропозиціями і тематичних матеріалів, у т. ч. до проєктів законів України та інших нормативно-правових актів
Видатні представники
У складі колективу науковців Інституту працюють видатні вчені – дійсні члени НАПН України - Слюсаревський М. М., Титаренко Т.М.
Зв’язок з Україною (для іноземних організацій)
Здобутки, нагороди, відзнаки
Співробітники Інституту неодноразово ставали лауреатами щорічних конкурсів у межах Виставок-презентацій «Інноваційні технології навчання», «Інноватика в освіті України», «Сучасні навчальні заклади» та нагороджені дипломами, золотими й срібними медалями.
Наукові розробки працівників Інституту за результатами щорічного конкурсу Національної академії педагогічних наук України відзначені дипломами першого і другого ступеню за кращу наукову роботу.
Тут можна викласти відповідні фото за зразком:
Додаткові відомості
Фотогалерея
Відеоматеріали
На сторінку можна додати YouTube відео за зразком:
Цікаві факти і висловлювання
У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися. (Сухомлинський В.О.)
Довідка
Джерела
- Джерело 1. Джерела оформлюються за ДСТУ 8302:2015.
- Джерело 2. Не рекомендовано використовувати посилання на російські та білоруські джерела.
- Джерела 3. Назви країн-агресорів, їхніх населених пунктів та прізвища лідерів рекомендовано зазначати з малої літери.
Автор
Оприлюднено: 01.01.2025
Останні зміни: 01.01.2024
Модератор: Login_redactora